Historie mediální skupiny

12. únor 2017

Jako start-up má mediální skupina za sebou trnitou cestu vzniku. Dynamicky se rozvíjí a postupně mění portfolio služeb i organizační strukturu, aby reagovala na vývoj.

Současnost

V roce 2017 je založena nová struktura mediální společnosti, která reaguje na rozšiřující portfolio webů a vznik obchodní skupiny.

Společnost MediaShow Group s.r.o. zastřešuje mediální skupinu digitálních a tiskových médií na českém trhu. Společnost MediaShow Group s.r.o. se dále dělí na Divizi MediaShow News.

Vznikají zpravodajské weby StředočeskýDeník.cz, VýchodočeskýDeník.cz, JihočeskýDeník.cz, MoravskéListy.cz, DnešníVysočina.cz a DeníkČesko.cz. Díky tomu je zajištěn celoplošný zásah ČR. Založeny byly i magazínové weby.

2014 - 2016

V roce 2014 vzniká MediaShow Group s.r.o., která ve stejném roce spouští první zpravodajský web SeveročeskýDeník.cz. Vše začíná na Litoměřicku. Jak vznikají lokální weby, pozornost se ubírá na Mostecko a Ústecko.

Na jaře 2015 se lokální weby rozšiřují do dalších bývalých okresů v Ústeckém a Libereckém kraji. Vzniká i magazín Evien.cz.

V roce 2016 začínají naplno fungovat zpravodajské weby ZápadočeskýDeník.cz a MojeOstravsko.cz. Oslovujeme čtenáře v Plzeňském, Karlovarském a Moravskoslezském kraji.

Začalo to v roce 2005...

MediaShow Group s.r.o. se sídlem v Praze a pobočkami v Plzni a Ústí nad Labem je společným projektem Bc. Jana Potůčka z ProSEO Media s.r.o. a Ing. Radka Pešouta, který založil v roce 2005 web MediaShow.cz.

V roce 2010 do MediaShow.cz vstupuje Bc. Jan Potůček, který web začleňuje do internetového portfolia, které v té době tvořilo desítky webových projektů a bylo základem jeho společnosti.

V roce 2014 vznikají v samostatné společnosti MediaShow Group s.r.o. nové prémiové značky obsahových webů.