MSG Akademie

Nastartujte kariéru už při studiu

Získejte praxi, naučte se novým znalostem, vyzkoušejte si práci na vlastním projektu. A získejte nové zkušenosti a dobrý pocit, že jste nastartovali vlastní kariéru tím správným směrem.

Přihlaste se do programu MSG Akademie, který je určen pro studenty vysokých škol - 2. ročníku bakalářského studia nebo 4. ročníku magisterského studia.

Průběh MSG Akademie

Program je rozdělen na tři části.

První dva měsíce jsou věnovány seminářům a teoretickým znalostem z oblasti, které se rozhodnete věnovat. Školení probíhá zdarma ve dvouhodinových blocích zhruba po 14 dnech v říjnu a listopadu. Mezitím zpracováváte praktické úkoly, které vás připraví na další fázi.

Následuje desetiměsíční praxe, při které se podílíte na projektech z reálného světa. Žádná škola, žádné teoretické úkoly. Skutečná práce, při které vidíte výsledek. Po celou dobu jste odborně vedeni, koučováni a učíte se správně řešit svěřené úkoly. Kromě vašeho učení a sbírání zkušeností získáváte od nás i odměnu. Nechybí ani odborné exkurze.

Ve druhém roce přebíráte zodpovědnost za svěřené projekty. Obdržíte zadání a díky nasbíraným zkušenostem pracujete samostatně na projektu. Nejen že získáváte už při škole firemní praxi do svého životopisu, dostanete od nás i odměnu a po úspěšném absolvování i certifikát.

Pro koho je vhodná MSG Akademie

Program MSG Akademie je určen zejména pro studenty ekonomických manažerských vysokých škol, kteří se zajímají o marketing, obchod a rádi by si vyzkoušeli práci v mediální společnosti.

Do programu se mohou přihlásit i studenti, kteří se zajímají o novinařinu a rádi by se věnovali žurnalistice.

Vypisované obory: marketing, obchod, média

Jak se přihlásit do MSG Akademie

Součástí přihlášky je životopis a motivační dopis. Termín ukončení přihlášení je 15. října 2018.

V říjnu následuje úvodní prezentační schůzka s pohovory.

Co získáte absolvováním MSG Akademie

Pokud budete aktivní a budete ochotni práci a učení věnovat potřebné úsilí, stanete se začínajícím specialistou z praxe, který rozumí marketingu, obchodním dovednostem, médiím a zkusí si i vedení lidí.

Naučíte se komunikovat a prezentovat vaše výsledky. Budete získávat zpětnou vazbu k rozvoji vašich dovedností. Budete v kontaktu s kreativním prostředím, které vás posune dál.

Absolventi MSG Akademie

První ročník MSG Akademie proběhl v období 2015 - 2017. Ve spolupráci s Fakultou sociálně ekonomickou Univerzity Jany Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem jsme udělali nábor studentů, kteří se rozdělili do dvou skupin - marketing a obchod, žurnalistika.

A jaké jsou dojmy? Vyzpovídali jsme Denisu K., která se po bakalářském studiu rozhodla věnovat magisterskému studiu marketingu.

"Pracovala jsem rok jako specialista marketingu. Nabídky pracovní spolupráce s touto společností jsem si všimla na fakultě, kde jsem studovala. Představovala pro mě skvělou možnost získat praxi bez nutnosti předchozích pracovních zkušeností.

Výhodou této práce bylo především to, že ji děláte z domova a není nutné docházet někam do firmy. S tím souvisí další výhoda a to ta, že si sami můžete práci rozvrhnout, jak zrovna potřebujete. Dostanete na začátku měsíce úkoly s deadlinem a je na vás, jak si práci rozvrhnete.

K této práci potřebujete jen počítač a internet.

Předností této spolupráce beze sporu bylo i to, že pan šéfredaktor nevystupoval jako šéf, ale spíše jako učitel. Musím ocenit, že když si člověk nevěděl s něčím (někým) rady, tak bez problému pomohl, nebo poradil. Pro úplnost však také musím dodat, že komunikace nebyla vždy nejjednodušší.

Práce u této společnosti určitě nelituji. Získala jsem zkušenosti a praxi, kterou jsem si od této spolupráce slibovala. Naučila jsem se lépe orientovat na různých webových stránkách a rychle na nich vyhledat požadované informace. Seznámila jsem se s nejrůznějšími webovými databázemi a naučila se výborně komunikovat prostřednictvím emailu. Myslím si, že pro studenty je to vhodná forma spolupráce a možnost získání praxe a zkušeností."